KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 15153090
nr 1515 3090
Bror Forssell
(1883-1959), Sverige
Pastell, Trädgårdsstol. Signerad. Bildmått: 21x27 cm, yttermått inklusive ram: 38x43 cm
Bror Forssell, svensk målare född i Malmö 1883, död 1959.
måndag 16 januari 2023
kl 19:46:40
Bror Forssell
Läs mer om Bror Forssell